VÝSTAVA NA HALE ŠKOLY – soutěže a akce v 1. pololetí

Vloženo: 16.2.2024 | Autor: Marcela Kubátová | Zobrazeno: 232x | Upraveno: 16.2.2024 | Upravil: Marcela Kubátová
Přijďte se podívat! Výstava potrvá od 16.2. do 23. 2. do 12 hodin.

VÝSTAVA NA HALE ŠKOLY – soutěže a akce v 1. pololetí

Žáci naší školy měli první pololetí opravdu napilno. Proběhlo několik výtvarných akcí, přípravy a tvoření na výtvarné soutěže. Přijďte se podívat, jak se jim výtvarná díla podařila.

Co zde mohu vidět?

Plenérovou tvorbu – projektový den

Žáci během projektového dne tvořili celý den v krajině a vyzkoušeli si, jaké je to intenzivně vnímat, co je kolem a hledat způsob, jak to přenést na papír. Každý žák si našel svůj originální způsob a při hodnocení, jsme žáky skrz jejich výtvory seznamovali s výtvarnými směry, které nám jejich tvorba připomněla. Poznáte, kam jsme jaký obraz zařadili? (expresionismus, realismus, pointilismus, naivismus) – napadá Vás ještě nějaký směr, který jsme zde nezmínili a Vy ho mezi díly žáků vidíte?

Výtvarnou soutěž – Lidice – KARAVANA

Minulý rok se povedlo Markétě Ptáčníkové získat ocenění za tvorbu na téma TANEC. Pojďme se pokochat letošní tvorbou na téma Karavana. Práce do soutěže odesíláme 23.2. a práce zde postupně přibývají, jak je žáci dokončují – pracovali na nich 2 měsíce a vyhrazen jim byl i projektový den.

Montík – výtvarná soutěž – hlasování na facebooku

Prohlédněte si práce, které vytvořili žáci během projektového dne. Zadáním bylo vytvořit vlastní variace na avatara Montíka, který je tváří firmy nejen na výtvarné potřeby. My si myslíme, že si žáci tvorbu nejen užili, ale také vytvořili velmi kvalitní práce z netradičních materiálů.

Fotokoutek k týdnu chození do školy pěšky

Návrh Markéta Ptáčníková – realizace Markéta Ptáčníková za asistence Markéty Kamarýtové